انواع عصاره (بسته بندی در بطریهای 15 سی سی و همچنین به صورت عمده)

کد محصول نام فارسی
O01 عصاره درمنه
O02 عصاره دانه زیره        
O03  عصاره دانه شوید
O04   عصاره اکالیپتوس  
O05  عصاره دانه رازیانه
O06   عصاره شمعدانی
O07 عصاره درخت ارس   
O08 عصاره استوقدوس
O09 عصاره لیمو
O10 عصاره نعناع
O11 عصاره میرتل
O12  عصاره پرتقال
O13  عصاره پونه
O14 عصاره نعناع
O15  عصاره کاج
O16  عصاره گل رز
O17  عصاره رزماری
O18 عصاره مریم گلی
O19 عصاره مرزه
O20 عصاره ترخون
O21 عصاره آویشن

O01: عصاره آرتمیسیا (درمنه)

نام لاتین این گیاه از خدای یونانی آرتمیس که از زنان هنگام زاییدن نوزاد مراقبت می کند گرفته شده است. این عصاره گرفته شده از یکی از تلخترین گیاهان است و حاوی عصاره های فرار، تلخ، کاروتن و تانینس می باشند. استفاده اصلی: صنعتی برای خوشبوکننده هوا و لوازم آرایش. احتیاط: غیر قابل خوردن.

O02- عصاره دانه زیره

عصاره زیره علاوه بر خواص بسیار پزشکی به صورت گسترده در غذاهای شرقی و مدیترانه ای و به طور کل در مناطقی که پاستا مصرف می شود به خاطر خاصیت قوی ضد نفخ آن استفاده می گردد. این عصاره دارای بوی گرم و قوی و طعم تلخ می باشد. موارد استفاده در غذا: درست کردن پودر کاری، انواع چاشنی و ترشی. درست کردن غذای هندی، غذاهای آسیای شرقی، انواع پاستا، بعضی از سوپها، نان و کیک. رایحه درمانی: ضد اسپاسم، ضد نفخ، کمک کننده به هضم، ضد باد معده و ادرار آور.

O03- عصاره دانه شوید:


دانه شوید یکی از خوش طعمترین سبزیجات خشبو برای ایرانیان می باشد و در سالهای اخیر این سبزی و دانه آن کاربردهایی در کاهش طبیعی گلیسرید خون در اروپا خصوصا در آلمان داشته است. عصاره شوید بوی مطبوعی داشته و طعمی خوب برای هر گونه غذا می باشد. استفاده های غذایی: انواع سوپ، سوس، سالاد، ترشی، سرکه، ماهی و برنج. این عصاره در شیرینی پزی، کیک، نان و پای سیب هم استفاده می شود.

O04- عصاره اکالیپتوس:


عصاره اکالیپتوس با بویی تازه، بالسامیک و مطبوع، عمدتا بخاطر خواص درمانی آن استفاده می شود. ثابت شده است این عصاره دارای ماده ضدعفونی کننده و ضد باکتری می باشد و به عنوان یک ماده درمانی در موارد زیر استفاده می شود: سرماخوردگی، انفلوآنزا، برونشیت، زکام، آسم، رماتیسم، کاهش قند خون، فشار خون بالا، دیابت، آبسه، جوش و سوختگی.

O05- عصاره دانه رازیانه:

این گیاه با طعم و بوی خوشایند خود به صورت گسترده به عنوان عامل طعم دهی در غذا و نوشابه ها استفاده می شود. موارد استفاده در مواد غذایی: انواع مختلف ماهی و به عنوان طعم دهنده مواد غذایی و نوشابه ها. کاربردهای آرایشی: کاربرد در عطر سازی و تولید صابون، محصولات بهداشتی و خوشبو کننده های هوا. رایحه درمانی: هضم، محرک، اکسپکتورانت، ملین و ضد اسپاسم.

O06- روغن شمعدانی:

عصاره شعمدانی دارای بویی قوی است و یکی از مهمترین عصاره های رایحه درمانی می باشد. موارد استفاده در غذا: درست کردن مربا، ژله، کیک و پودینگ، نوشیدنی و شربت، سوس و بستنی. کاربرد صنعتی: عطرسازی، خوشبوکننده هوا، لوازم آرایشی و بهداشتی. رایحه درمانی: اختلالات پوستی، اگزما و هموروئید. عصاره شمعدانی همچنین دافع حشرات است و برای سردرد، آبسه های دندان پزشکی، نیش و گاز گرفتگی از آن استفاده می شود.

 

O07- عصاره درخت ارس:

عصاره درخت ارس دارای تاثِیر گرم کنندگی اندکی روی پوست می باشد و گفته می شود به پاک کردن مواد زاید از بافتهای زیر کمک می کند. از این عصاره در دوران بارداری نباید استفاده کرد.

 

O08- عصاره استوقدوس:
گیاهی با عصاره ای بسیار با ارزش. این گیاه معمولاً در ارتفاع 700 تا 1400 متر پیدا می شود و ارزش آن بسیار بالا می باشد. عصاره استوقدوس دارای خصوصیات بسیار خوبی می باشد و کاربردهای متعددی در صنایع غذایی مانند تهیه سوس و غیره دارد. کاربردهای آرایشی: تولید عطر و تولید انواع صابون در رشته پزشکی تحت نظر یک متخصص.

O09-روغن لیمو:

عصاره لیمو مانند عصاره پرتقال یکی از اساسی ترین و پر استفاده ترین عصاره در تهیه مواد غذایی، نوشابه ها و تولید عطر می باشد. استفاده درغذا: در انواع شکلات، آب نبات، شیرینی، کیک و مربا، تهیه شربت، بستنی و تولید عطر، محصولات آرایشی و بهداشتی. اکثر مردم با بوی خوش لیمو در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می باشند. استفاده اصلی از آن در عطر سازی، تهیه مایعات، لوسیون و تمیز کننده پوست و سایر محصولات آرایشی می باشد.

 

O10-عصاره نعناع:

بدون شک عصاره نعناع یکی از پر استفاده ترین عصاره ها در جهان می باشد. بیشترین استفاده از عصاره نعناع امروزه در مواد مصنوعی که دارای عصارههای طبیعی نمی باشد، است. موارد استفاده در غذا: تهیه انواع سوس، چاشنی، سالادهای سبزیجات و میوه، نوشیدنی و شربتها، کیک، آب نبات، انواع شکلات و غیره. مصارف صنعتی: آدامس، بستنی، مواد کنسروی، انواع سرکه و ترشی. استفاده در رایحه درمانی: کاربرد عصاره نعناع در رایحه درمانی در جهان بسیار گسترده بوده و در موارد زیر بسیار مؤثر است: دردهای موضعی و اسپاسم، دردهای صفراوی، سردرد و میگرن، دردهای عصبی و کشیدگی از طریق ماساژ توسط عصاره خالص نعناع.

 

O11- عصاره میرتیل

عصاره میرتیل ضد عفونی کننده و ضد احتقان برای مشکلات سینه مانند برونشیت می باشد.

 

O12- عصاره پرتقال

عصاره پرتقال یکی از پر مصرف ترین اسانهای غذایی در تولید محصولات غذایی مختلف مانند شیرینی جات، انواع شکلات، نوشیدنی، آب نبات و کنستانتره برای تولید شربت می باشد. این عصاره استفاده فراوانی در صنایع غذایی و تولید بستنی و همچنین آشپزی خانگی دارد.

 

O13- عصاره پونه:

عصاره پونه عمدتا برای طعم دهی استفاده می شود.

 

O14- عصاره نعناع Peppermint

عصاره نعناع پیشتاز کلیه عصاره ها از نقطه نظر مقدار مورد استفاده بوده و نسبت به عصاره های دیگر در سرتاسر جهان پیشتاز می باشد. این گیاه و عصاره آن هم در مواد غذایی و هم در محصولات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده در غذا: تهیه انواع سوس، چاشنی، سالاد، نوشابه و شربت، شیرینی جات، آب نبات، شکلات و آدامس. مصارف صنعتی: به عنوان ماده طعم دهنده در بسیار ازمحصولات آرایشی و بهداشتی. رایحه درمانی: محرک سیستم عصبی، درد شکم، ضد نفخ، مسکن، دافع حشرات و ضد اسپاسم، ضد میگرن.

 

O15- عصاره کاج

عصاره کاج دارای بوی بسیار قوی می باشد و قدری کافوری و بالسامیک می باشد. این عصاره عمدتا در صنعت و رایحه درمانی استفاده می شود. مصارف صنعتی: تولید عطر، صابون، شامپو، خشبو کننده هوا، دئودورانت و انواع کرم و لوازم آرایشی. این عصاره همچنین به عنوان حلال رنگهای ویژه مورد استفاده قرارمی گیرد. رایحه درمانی: ضد عفونی کننده قوی برای مسیر تنفسی، بالسامیک، داروهای داغ کننده مالشی (دردهای روماتیسمی)، انفلوآنزا و کلیه عفونتهای نای.

 

O16- عصاره گل رز:

رز در سرتاسر تاریخ و سرتاسر جهان بخاطر ماهیت زیبا و آرام بخش عطرش مورد توجه بوده است. استفاده در مواد غذایی: ماده طعم دهنده برای انواع کیک، آب نبات، چای، مربا، سرکه رز، سالاد، کرم کارامل. این ماده به عنوان افرودنی در نوشابه ها، شربت و ماست استفاده می شود. استفاده صنعتی: صنایع آرایشی و بهداشتی و تولید عطر. رایحه درمانی : ملین عمومی، مشکلات یائسگی و دردهای سیستم تنفسی، زخمهای دهانی، بی خوابی، سرد مزاجی زنانه و افسردگی.

 

O17- عصاره رزماری:

عصاره رزماری دارای بوی کافوری می باشد، بر خلاف بخور و عسل این عصاره افزودنی خوبی به ظرف گیاهان معطر می باشد چون دافع حشرات نیز می باشد. موارد استفاده در غذا: تهیه غذای دارای گوشت سفید، خرگوش و گوسفند، خواباندن گوشت، خورشت و تفت دادن، انواع سرکه، شربت، چاشنی، سوس و سالاد. کاربردهای صنعتی: تونیک پوست، عطر سازی، تونیک مو، خوشبو کننده هوا و مواد آرایشی. رایحه درمانی: روماتیسم، افسردگی و مشکلات تنفسی، آسم، یبوست، تب، سردرد و برونشیت.

 

O18- عصاره مریم گلی:

این گیاه یکی از گیاهان معمول باغچه می باشد که در سرتاسر جهان می روید. رومیها آن را هربا سائورا می نامیدند. این عصاره معروف بخاطر مصارف پزشکی آن مورد توجه بوده است. استفاده در مواد غذایی: تهیه سوسهای مختلف، چاشنی، کیک، آب نبات و نوشیدنی. کاربردهای آرایشی: تولید عطر و مواد ضدعفونی کننده.

 

O19- عصاره مرزه:

عصاره مرزه عمدتا در مواد غذایی مانند چاشنیهای گوشت، سوسیس با تخم مرغ و در غذاهایی که عمدتا با تخم مرغ استفاده می شود و انواع ساویز بکار گرفته می شود. رایحه درمانی: تقویت قوای جنسی، ضد عفونی کننده، کرم زدا، هضم کننده و تحریک کننده.

 

O20- عصاره ترخان

ترخان دارای بوی تیز و قوی می باشد که به صورت گسترده درتهیه غذا، چاشنی، انواع ترشی و سرکه طعم دار مورد استفاده قرار می گیرد. موارد استفاده در غذا: در انواع سوپ و سالاد، غذاهای دریایی، غذاهایی که با گوشت پخته می شوند. تهیه پنیر، تهیه ترشی، انواع سالاد. در برخی از مرباها و سوسهای متفاوت برای سالاد و مواد غذایی. در راحیه درمانی از این عصاره به عنوان تحریک کننده، تونیک و ضد نفخ استفاده می شود.

 

O21- عصاره آویشن:

استفاده در مواد غذایی: چند قطره از عصاره آویشن طعمی طبیعی و روستایی به غذای شما می دهد. می توان از این عصاره برای تهیه سوپ، سالاد، سوس، پیتزا، لازانیا و سایر غذاهایی که با پاستا تهیه می شود استفاده کرد. کاربردهای آرایشی: با افزودن چند قطره به آب جوش می توان از این عصاره به عنوان یک بخور استفاده کرد. به برطرف کردن دردهای سیستم تفنسی و گلو درد کمک می کند. اگر به صورت صحیح استفاده شود، می توان از آن به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده قوی استفاده کرد. احتیاط: عصاره آویشن حاوی مقدار زیادی از ماده فنول است. استفاده نادرست از آن ممکن است باعث التهاب پوست و مخاط بینی شود. در حین بارداری نباید استفاده شود.